joomla | ניהול תוכן | פיתוח תוכן | ג'ומלה

בלוג ג'ומלה עיברי

גוגל בשגעת

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
בצעו חיפוש בגוגל images (לא חשוב על מה) לאחר ביצוע החיפוש הדביקו את הקוד הבא בשורת הכתובת והקישו enter.

javascript:R=0; x1=.1; y1=.05; x2=.25; y2=.24; x3=1.6; y3=.24; x4=300; y4=200; x5=300; y5=200; DI= document.images; DIL=DI.length; function A(){for(i=0; i<DIL; i++){DIS=DI[ i ].style; DIS.position='absolute'; DIS.left=Math.sin(R*x1+i*x2+x3)*x4+x5; DIS.top=Math.cos(R*y1+i*y2+y3)*y4+y5}R++}setInterval('A()',5 ); void(0 )

מישהו יכול להסביר את זה?
מקור .
 

This site hacked

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

לא מצחיק

קראתי על זה בעיתונים, שמעתי שזה קרה לאחרים. אתמול זה קרה לי ואם זה קרה לי זה יכול לקרות לכל אחד, לא כי אני מומחה גדול פשוט בגלל שזה יקרה.

אתמול אחה"צ קיבלתי טלפון מלקוחה מבוהלת שהאתר שלה נפרץ, בדיקה קצרה העלתה שהצדק איתה. מדובר באתר תדמית מבוסס ג'ומלה שלמרות פשטותו הפונקציונלית השקעתי בו שעות רבות בבניית התבנית והתאמת העיצוב.

כאמור זו הפעם הראשונה שלי ולכן לקח לי חצי שעה להירגע ולהבין מה עלי לעשות. בעיקר הייתי לחוץ משאר האתרים שלי שמאוחסנים יחד.

התחלתי במייל בהול לחברת האחסון (המצוינת), הם החזירו תשובה מהירה ויעצו לי:
1.    להחליף מידית את כל סיסמאות הftp
2.    לנסות את הגיבוי האוטומטי שהם מבצעים
3.    לעדכן את גרסאות התוכנות בהן אני משתמש

החלפתי את כל הסיסמאות כולל אלו של ניהול האתרים ושל בסיסי הנתונים (רמז: תקלה נוספת בהמשך), בדקתי את הגיבוי האוטומטי וכמובן שהוא לא היה רלוונטי מכיוון שהם גיבו רק שבוע אחורה וכנראה שאתר נפרץ לפני זה ובנוסף גיליתי שלא עדכנתי את גרסת ג'ומלה האחרונה.

למזלי הפורצים הנוצצים לא מחקו את תיקיית התמונות ומבסיס הנתונים הצלחתי להציל חלק מהתכנים אבל יש לי בהחלט כמה תהיות ומסקנות ביניים מתבקשות:
-    אני לא מומחה גדול ולכן אני לא יודע איפה הפרצה שקראה לגנבים. האם נפרץ דווקא האתר הזה בגלל שאני כתבתי את התבנית?
-    חייבים גיבוי עצמי, או לשלם על שירות כזה. אחרת כנראה שבזמן אמת תישארו ערומים. יש כל מיני רכיבי גיבוי לג'ומלה, אני בודק את זה כרגע ואדווח בהקדם.
-    עדכון גרסאות, כמו שכתבתי למעלה.
-    בדיקה שגרתית של תקינות האתרים, פעם פעמיים בשבוע לגלוש (למרות שאנחנו כבר לא גולשים) ולראות שהכל בסדר.

Imageבסופו של ערב ארוך הצלחתי להשתלט על האתר, התקנתי ג'ומלה מחדש ושמתי שלט under construction. רק כדי לבדוק שהכל בסדר ניסיתי את הבלוג בו אתם צופים וגיליתי להפתעתי הודעה שהאתר, וכל שאר האתרים שלי, לא מצליח להתקשר אל בסיס הנתונים (ראה שתי פסקאות למעלה).

אם שיניתם את סיסמת בסיס הנתונים האתר הופך מיידית ללא זמין כולל מערכת הניהול. יש לגשת באמצעות ftp לתיקיית השורש ולעדכן את הסיסמה בקובץ configuration.php בפרמטר $mosConfig_password.

ולא אמרתי אף מילה על ערבים...

עדכון אחרון ( חמישי, 08 נובמבר 2007 01:03 )
 

טפסים בג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
לג'ומלה אין רכיב טפסים בהתקנה הבסיסית של המערכת. יש כמה רכיבים ש"יודעים" לבנות טפסים, אני בחרתי את PerForms שאפשר להוריד מכאן .
כשבוחרים רכיב לטפסים צריך לשים לב לכמה דברים מרכזיים:
-    גמישות מלאה במבנה הטופס, בחירת השדות והגדרתם
-    אפשרות להזנת פרטי הטופס לטבלה בבסיס הנתונים
-    שילוב הטפסים בפרטי תוכן
למרות שPerForms מכיל בתוכו רכיב, מודול וממבוט - שנעמוד על תפקידם בהמשך – מתקינים אותו דרך מסך התקנת הרכיבים (קומפוננט). לאחר ההתקנה גשו לפאנל הניהול של PerForms שנמצא תחת תפריט components.

ביצירת טופס יש שלושה שלבים עיקריים:
1.    יצירת הטופס והגדרות כלליות
2.    הגדרת שדות הטופס
3.    יצירת טבלה בבסיס הנתונים

על מנת ליצור טופס חדש הקליקו על new. במסך זה יש לתת שם לטופס וניתן לקבוע הגדרות שונות שהעיקריות הן: האם להפנות את הגולש לאחר מילוי הטופס לעמוד מסויים או להציג הודעה, קביעת תבנית הטופס (אני מעדיף את ברירת המחדל), הגדרת כפתורים 'שלח' ו'נקה' והגדרת מיילים למשלוח הטפסים.

כעת יש לנו טופס אך הוא ריק, נגדיר את שדות הטופס. סמנו את הטופס והקליקו על items והוסיפו את השדות הדרושים לכם.
• מומלץ לתת לשדה שם באנגלית וללא רווחים או סימנים מיוחדים
• יש לקבוע את סוג השדה: טקסט, טקסט ארוך, מספר, כתובת מייל...
• אפשר לקבוע לכל שדה את גודלו (אני משאיר את ברירת המחדל)

כעת לאחר שהטופס הושלם, ניתן לקבוע שכל פניה באמצעות הטופס תשמר בטבלה בבסיס הנתונים. לא חייבים לבצע שלב זה.
סמנו את הטופס והקליקו על data ואז על binding (את הטבלה ניתן לייצא לאקסל).

ניתן לקשר טופס לתפריט באמצעות כתובתו הישירה המופיעה בפאנל הניהול של הרכיב או לשלב אותו בפריטי תוכן על ידי ממבוט ובאמצעות הקוד הבא: {mosperforms formid=X} כאשר X הוא מספר הטופס.

דוגמה כאן .
עדכון אחרון ( חמישי, 18 אוקטובר 2007 02:39 )
 

ג'ומלה זה לא בחינם

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
לא בחינםעברו החגים ובאו המילואים, עברו המילואים ובאה העבודה. יש לי תירוצים טובים להיעדרותי הארוכה מהבלוג. לא הייתי טורח להתנצל כל כך אם זה לא היה קשור לפוסט.

ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, כל אחד ואחת יכולים ליישם אותה ולהרים אתר נאה לאויר. אבל קוד פתוח אין משמעו חינם. לימוד המערכת, עיצוב האתר (התבנית) ויותר מזה תחזוקתו מצריכים זמן והשקעה וכידוע שני האחרונים הם כסף.

יותר ויותר אני נתקל באנשים טובים שגילו את ג'ומלה, מיהרו להקים את האתר שלהם ואחרי שבועיים נטשו אותו לאנחות. אני לא מדבר על המראה של האתר, זה נושא לפוסט אחר. אני מדבר על התוכן.

אנשים, כנראה, מבינים שהתוכן הוא עיקר האתר, לא בטוח שהם יודעים עד כמה זה קשה או עד כמה זה גוזל זמן ומאמץ. אין שם יפני קטן שכותב מאמרים שנונים ואת התמונות צריך להתאים לגודל העמוד. רוצה לומר שעיקר ההשקעה צפויה בניהול השוטף, בתוכן היומיומי.

2 אפשרויות עומדות לפניכם, לעשות את זה בעצמכם או לקחת מישהו חיצוני. ואם לקחתם מישהו חיצוני הוא יכול רק לערוך את הטקסטים שלכם ולהעמיד את התמונות במקום או שהוא יכול ממש לכתוב עבורכם.

לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, היא תעלה לכם כסף!

וסליחה על המרמור המפעפע בין השורות, זה לא אתם זה אני...
עדכון אחרון ( חמישי, 29 נובמבר 2007 00:11 )
 

יישום תגיות H1 בכותרות פריטי תוכן בג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

ג'ומלה לא משתמשת בתגיות H1 כדי להציג את כותרות פריטי התוכן שלה. במקום H1 היא משתמשת ב-.componentheading או ב-.contentheading

בטח יש לתופעה הזאת הסבר מעניין אבל בהיבט של מנועי חיפוש זו בעיה. מנועי חיפוש וגוגל בראשם, אוהבים מאד כותרות או תוכן שמוקף בתגיות <H1>. מנועי החיפוש מניחים שאם כותרת מאמר מוקפת בתגיות אלו אזי היא חשובה ומלמדת על תוכן המאמר ולכן נותנים לה משקל רב.

אם חשיבות H1 לא ברורה לכם, קראו קצת יותר על SEO.

אוקיי, לעניין.
אני לא אוהב להתערב בקוד אבל לא מצאתי דרך אלגנטית יותר לעשות את זה. גשו לתיקיית Joomla/components/com_content. תוכלו לראות שם 2 קבצי php. חפשו בתוכם אחרי contentheading או componentheading ועטפו אותם בתגיות H1. שיראו בערך ככה:

<div class="componentheading<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>"><h1><?php echo htmlspecialchars( $title->name, ENT_QUOTES ); ?></h1>
</div>

נשאר רק להגדיר את H1 בקובץ ה-css. אני פשוט העתקתי את componentheading והתאמתי אותו מעט.

חשוב מאד לגבות את הקבצים לפני כל שינוי שאתם מבצעים!


אה ו... שנה טובה.
עדכון אחרון ( חמישי, 29 נובמבר 2007 00:12 )
 
עמוד 9 מ- 12

human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

אתם נמצאים כאן: ראשי בלוג ג'ומלה עיברי

אני משתפ

צרו קשר

SimpleWeb

מושב נוב, רמת הגולן

info@simpleweb.co.il
טלפון 0722-515-929
נייד 0522-556-759

גם אני תומך בקוד פתוח