joomla | ניהול תוכן | פיתוח תוכן | ג'ומלה

בלוג ג'ומלה עיברי

טפסים בג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
לג'ומלה אין רכיב טפסים בהתקנה הבסיסית של המערכת. יש כמה רכיבים ש"יודעים" לבנות טפסים, אני בחרתי את PerForms שאפשר להוריד מכאן .
כשבוחרים רכיב לטפסים צריך לשים לב לכמה דברים מרכזיים:
-    גמישות מלאה במבנה הטופס, בחירת השדות והגדרתם
-    אפשרות להזנת פרטי הטופס לטבלה בבסיס הנתונים
-    שילוב הטפסים בפרטי תוכן
למרות שPerForms מכיל בתוכו רכיב, מודול וממבוט - שנעמוד על תפקידם בהמשך – מתקינים אותו דרך מסך התקנת הרכיבים (קומפוננט). לאחר ההתקנה גשו לפאנל הניהול של PerForms שנמצא תחת תפריט components.

ביצירת טופס יש שלושה שלבים עיקריים:
1.    יצירת הטופס והגדרות כלליות
2.    הגדרת שדות הטופס
3.    יצירת טבלה בבסיס הנתונים

על מנת ליצור טופס חדש הקליקו על new. במסך זה יש לתת שם לטופס וניתן לקבוע הגדרות שונות שהעיקריות הן: האם להפנות את הגולש לאחר מילוי הטופס לעמוד מסויים או להציג הודעה, קביעת תבנית הטופס (אני מעדיף את ברירת המחדל), הגדרת כפתורים 'שלח' ו'נקה' והגדרת מיילים למשלוח הטפסים.

כעת יש לנו טופס אך הוא ריק, נגדיר את שדות הטופס. סמנו את הטופס והקליקו על items והוסיפו את השדות הדרושים לכם.
• מומלץ לתת לשדה שם באנגלית וללא רווחים או סימנים מיוחדים
• יש לקבוע את סוג השדה: טקסט, טקסט ארוך, מספר, כתובת מייל...
• אפשר לקבוע לכל שדה את גודלו (אני משאיר את ברירת המחדל)

כעת לאחר שהטופס הושלם, ניתן לקבוע שכל פניה באמצעות הטופס תשמר בטבלה בבסיס הנתונים. לא חייבים לבצע שלב זה.
סמנו את הטופס והקליקו על data ואז על binding (את הטבלה ניתן לייצא לאקסל).

ניתן לקשר טופס לתפריט באמצעות כתובתו הישירה המופיעה בפאנל הניהול של הרכיב או לשלב אותו בפריטי תוכן על ידי ממבוט ובאמצעות הקוד הבא: {mosperforms formid=X} כאשר X הוא מספר הטופס.

דוגמה כאן .
עדכון אחרון ( חמישי, 18 אוקטובר 2007 02:39 )
 

ג'ומלה זה לא בחינם

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
לא בחינםעברו החגים ובאו המילואים, עברו המילואים ובאה העבודה. יש לי תירוצים טובים להיעדרותי הארוכה מהבלוג. לא הייתי טורח להתנצל כל כך אם זה לא היה קשור לפוסט.

ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, כל אחד ואחת יכולים ליישם אותה ולהרים אתר נאה לאויר. אבל קוד פתוח אין משמעו חינם. לימוד המערכת, עיצוב האתר (התבנית) ויותר מזה תחזוקתו מצריכים זמן והשקעה וכידוע שני האחרונים הם כסף.

יותר ויותר אני נתקל באנשים טובים שגילו את ג'ומלה, מיהרו להקים את האתר שלהם ואחרי שבועיים נטשו אותו לאנחות. אני לא מדבר על המראה של האתר, זה נושא לפוסט אחר. אני מדבר על התוכן.

אנשים, כנראה, מבינים שהתוכן הוא עיקר האתר, לא בטוח שהם יודעים עד כמה זה קשה או עד כמה זה גוזל זמן ומאמץ. אין שם יפני קטן שכותב מאמרים שנונים ואת התמונות צריך להתאים לגודל העמוד. רוצה לומר שעיקר ההשקעה צפויה בניהול השוטף, בתוכן היומיומי.

2 אפשרויות עומדות לפניכם, לעשות את זה בעצמכם או לקחת מישהו חיצוני. ואם לקחתם מישהו חיצוני הוא יכול רק לערוך את הטקסטים שלכם ולהעמיד את התמונות במקום או שהוא יכול ממש לכתוב עבורכם.

לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, היא תעלה לכם כסף!

וסליחה על המרמור המפעפע בין השורות, זה לא אתם זה אני...
עדכון אחרון ( חמישי, 29 נובמבר 2007 00:11 )
 

יישום תגיות H1 בכותרות פריטי תוכן בג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

ג'ומלה לא משתמשת בתגיות H1 כדי להציג את כותרות פריטי התוכן שלה. במקום H1 היא משתמשת ב-.componentheading או ב-.contentheading

בטח יש לתופעה הזאת הסבר מעניין אבל בהיבט של מנועי חיפוש זו בעיה. מנועי חיפוש וגוגל בראשם, אוהבים מאד כותרות או תוכן שמוקף בתגיות <H1>. מנועי החיפוש מניחים שאם כותרת מאמר מוקפת בתגיות אלו אזי היא חשובה ומלמדת על תוכן המאמר ולכן נותנים לה משקל רב.

אם חשיבות H1 לא ברורה לכם, קראו קצת יותר על SEO.

אוקיי, לעניין.
אני לא אוהב להתערב בקוד אבל לא מצאתי דרך אלגנטית יותר לעשות את זה. גשו לתיקיית Joomla/components/com_content. תוכלו לראות שם 2 קבצי php. חפשו בתוכם אחרי contentheading או componentheading ועטפו אותם בתגיות H1. שיראו בערך ככה:

<div class="componentheading<?php echo $params->get( 'pageclass_sfx' ); ?>"><h1><?php echo htmlspecialchars( $title->name, ENT_QUOTES ); ?></h1>
</div>

נשאר רק להגדיר את H1 בקובץ ה-css. אני פשוט העתקתי את componentheading והתאמתי אותו מעט.

חשוב מאד לגבות את הקבצים לפני כל שינוי שאתם מבצעים!


אה ו... שנה טובה.
עדכון אחרון ( חמישי, 29 נובמבר 2007 00:12 )
 

Blog Day 2007

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

Blog Day 2007הרעיון שמאחורי Blog Day הוא שצריך להקדיש יום אחד בשנה בו בלוגרים יכירו בלוגים אחרים מארץ אחרת או מתחום עניין שונה. ביום הזה בלוגרים ימליצו על אותם בלוגים כך שהמבקרים בבלוג שלהם יוכלו להתוודע אליהם גם. 

אז הנה ארבעה בלוגים ששווים קריאה. 

מותחת את הקפיץ
בזמנו הייתי מכור לישראבלוג. העבודה שלי אפשרה לי ובעוונותי ביליתי יותר מידי זמן במעבר מפוסט לפוסט ומבלוג לבלוג. היום כבר נגמלתי ואת רשימת הבלוגים ההם החליפו בלוגים איכותיים יותר (בלי להעליב אף אחד) ובעיקר מקצועיים יותר.

ובכל זאת נשארו כמה שרידים, אחד מהם הוא 'מותחת את הקפיץ' של רחם פרגייה. פרגייה מנהלת בלוג אישי מעניין שמצליח לרתק אותי כבר בערך שנתיים. אז אם אתם בעניין של בלוגים אישיים קפצו לבקר.

GO Golan
שמואל הרשברג הוא עולה די חדש שעלה לגולן, עם משפחתו, בקיץ שעבר ומתגורר מאז במושב שלי. שמואל מתאר את החיים בפרובינציה מנקודת מבטו של אמריקאי עירוני, שמשתאה ונהנה מדברים שאנחנו, הילידים, התרגלנו אליהם וכבר לא רואים את היופי והייחוד שבהם.

 

sparkl-ing
מרינה היא קרואטית עם שם משפחה מצחיק (טוב בטח אותה הוא לא מצחיק, אבל שיהיה...) שכותבת על ג'ומלה, css, עיצוב ועוד דברים שקשורים לעניין.

בלוג טכני מעניין מאד.

ארץ עיר: אוכל עולמי
שף עמיר אילן ידוע בזכות עצמו. בשנים האחרונות הוא חוקר את הגסטרונומיה המולקולרית ומתמקד בקשר בין אוכל לבריאות. את תשומת ליבי משך דווקא נושא אחר ופחות מפוצץ. הבת שלו, מיכל, חולת צליאק וכך גם אני. חולי צליאק מרגישים נהדר כל עוד הם נמנעים מאוכל שיש בו גלוטן, חלבון שמצוי בדגנים ואחראי על הטעם והריח של הלחם והמאפים. עמיר מקדיש חלק ניכר מבלוג האוכל שלו לאוכל נטול גלוטן.

כדרכם של שפים מקצועיים הוא חוטא לפעמים במתכונים בלתי אפשריים אבל יש גם לא מעט מתכונים שפויים שכל אחד יצליח להכין.

בלוג שכיף לקרוא גם אם לא מתכוונים להכין דבר.

הערים הסמויות מהעין
את עמי סלנט הכרתי בתור סטודנט למידענות בבר אילן, הוא בהחלט לא טיפוס המרצה הקלאסי. הערים הסמויות מהעין הוא בלוג מסע שלוקח את הקוראים למקומות רחוקים ואקזוטיים שמן הסתם לא יגיעו אליהם לעולם.

פוסטים קצת ארוכים אבל מי שיחזיק מעמד ימצא שם אוצרות אמיתיים.

 

פוסטים דומים של בלוגרים אחרים תמצאו כאן .

עדכון אחרון ( חמישי, 30 אוגוסט 2007 23:39 )
 

קול קורא למעצבי ג'ומלה בעיברית

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
עיצוב תבניותJoomla.org הכריזו על פתיחת תחרות עיצוב תבניות לג'ומלה 1.5. התבנית הזוכה תצורף להתקנה הבסיסית של ג'ומלה העתידית.

לצערי, אני לא מעצב. לצערי הגדול עוד יותר אין לקהילת ג'ומלה היושבת בציון מעצבים המתמחים בעיצוב ובניית תבניות ייעודיות לג'ומלה בעיברית. אם היה אחד כזה, אני אישית הייתי קונה ממנו תבניות ונראה לי שכמוני היו עוד רבים אחרים.
עדכון אחרון ( שני, 27 אוגוסט 2007 01:49 )
 
עמוד 9 מ- 11

human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

אתם נמצאים כאן: ראשי בלוג ג'ומלה עיברי

אני משתפ

צרו קשר

SimpleWeb

מושב נוב, רמת הגולן

info@simpleweb.co.il
טלפון 0722-515-929
נייד 0522-556-759

גם אני תומך בקוד פתוח