joomla | ניהול תוכן | פיתוח תוכן | ג'ומלה

בלוג ג'ומלה עיברי

עדכון גרסת ג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
מפעם לפעם משוחררת גרסה עדכנית לג'ומלה. חשוב לשמור את המערכת מעודכנת בעיקר בגלל כלמיני תיקוני אבטחה.

latest.jpg על מנת לעדכן את גרסת ג'ומלה יש להוריד את patch העדכון מהגרסה שברשותכם לגרסה העדכנית ביותר, לפתוח את קובץ הזיפ ולהעלות אותו לשרת - פשוט 'דורסים' (Overwrite) את הקבצים הלא מעודכנים באלו החדשים.

מספר הערות
1. שימו לב שלפני העדכון יש להוריד את האתר מכיוון שישנם קבצים שלא ניתנים לעדכון בזמן שהאתר באויר.
כדי להוריד את האתר גשו ל site - global configuration ובחרו site offline: yes.
2. אם אתם משתמשים באחת מתבניות ברירת המחדל של ג'ומלה, העדכון עלול לדרוס את מיקומי המודולים שבחרתם.
מומלץ לגבות לפני העדכון את תיקית התבנית ולאחריו להחליף שוב את הקבצים.
3. בכל מקרה מומלץ לגבות את האתר לפני כל עדכון גרסה.
עדכון אחרון ( שלישי, 27 מאי 2008 06:05 )
 

ג'ומלה - הבחירה של אוניברסיטת חיפה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

אוניברסיטת חיפה בחרה בג'ומלה כמערכת ניהול תוכן עיקרית למגוון האתרים של יחידות האוניברסיטה, ויש מעל 100 כאלה. לאחר כשנתיים של חקירת הנושא ובדיקת מרבית מערכות ניהול התוכן בקוד פתוח הגיעו שם למסקנה שג'ומלה נותנת את המענה הטוב ביותר.

דיקנאט הסטודנטים באוניברסיטת חיפה בתכתובת אימיילים סיפר לי עדן אוריון , הממונה על הקמת האתרים ביחידת המחשוב של האוניברסיטה, על התהליך שעברו והסיבות לבחירה בג'ומלה. "ג'ומלה נותנת את התמיכה הטובה ביותר בעיברית, מגוון התוספים גדול מאד ומאפשר לענות כמעט על כל דרישות הלקוח והקמת המערכת פשוטה ביותר. לגבי העיצוב, גם אם הוא לא פשוט, אז לפחות  הוא אפשרי, בניגוד למערכות אחרות שם העיצוב מתקרב לרמת הבלתי אפשרי".

באוניברסיטה השקיעו זמן רב בלימוד עצמי מעמיק של הפרדת עיצוב מתוכן באמצעות css והגיעו למצב בו הם יכולים ליישם כל עיצוב מבוקש בתבנית ג'ומלה. דפדוף ברשימת האתרים מעלה שאמנם התבנית העיצובית ברוב המקרים בסיסית אבל, לעניות דעתי, זהו השימוש העצמאי המתקדם ביותר בג'ומלה בעיברית. כמו שכתבתי בעבר אין הרבה שיודעים ליישם עיצוב עיברי מא' ועד ת' בג'ומלה.

אספקט נוסף הוא שביעות רצון המשתמשים, מנהלי התוכן ובעלי האתרים. אוריון יודע לומר שרובם מרוצים. "הדרכת המשתמשים קצרה ופשוטה וגם אם יש לג'ומלה מגבלות, לאורך זמן, רוב המשתמשים מדווחים על קלות בניהול האתר ושביעות רצון גבוהה מתפקודו".

אני לא נכנס למשמעות של מהלך בו גוף אוניברסיטאי בוחר בעיקרון הקוד הפתוח אבל השימוש בג'ומלה והדגמת היכולות שלה בעיברית רק מעידים על העתיד שיש למערכת המצוינת הזו.

דוגמאות:
דובר האוניברסיטה
מרכז ארצי למורים למתמטיקה
המכון לחקר השואה

עדכון אחרון ( ראשון, 18 מאי 2008 03:28 )
 

ג'ומלה - לא מה שחשבתם

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

maclaren שוב הצליחה ג'ומלה להפתיעה אותי. חיפשתי טיולון לקטנה במקום הקיים שכבר התבלה מרוב שימוש. אחת מהחברות היותר טובות בתחום הטיולונים היא MACLAREN הבריטית.

אי אפשר שלא להתרשם מהעבודה המצויינת שעשו שם על ג'ומלה.

מקרה MACLAREN מוכיח, שוב, שג'ומלה  היא מערכת ניהול תוכן גמישה בצורה בלתי רגילה שיודעת לעמוד בכבוד מול כל מערכת ניהול תוכן מסחרית אחרת.

עדכון אחרון ( ראשון, 23 מרץ 2008 04:01 )
 

איפוס סיסמת הניהול בג'ומלה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
שכחתם את סיסמת הניהול לאתר? יש לנו חדשות טובות וחדשות רעות.

החדשות הרעות הן שהסיסמה שבחרתם מקודדת ומוצפנת באחת מטבלאות בסיס הנתונים של ג'ומלה ולא ניתן לשחזר אותה בשום צורה. החדשות הטובות הן שיש דרך לאפס את הסיסמה ולתת לכם לבחור אחת מחדש.

passwordכאמור, הסיסמאות בג'ומלה מאוחסנות בבסיס הנתונים. סיסמה לכל משתמש. יש לגשת לשדה הסיסמה של המשתמש הרצוי ולשנות אותה לסיסמה החדשה. הבעיה היא שלא ניתן סתם כך לשנות את ערך השדה מכיוון שהסיסמה מוצפנת על ידי אלגוריתם חביב שנקרא MD5. MD5 מעבד הודעות בגודל משתנה ופולט ערך בגודל קבוע של 128 סיביות והוא נחשב לתקן באינטרנט (תודה ויקיפדיה ).

הסיסמאות מאוחסנות בטבלת jos_users בשדה password . באמצעות כלי ניהול בסיסי נתונים כמו: phpMyAdmin או MySQL Query Browser פתחו את הטבלה, מצאו את שם המשתמש ולחצו על עריכת השורה שלו.

בשדה password תראו משהו דומה לזה: 5ebe22...a6ee69, זו בעצם הסיסמה המקורית שבחרתם מוצפנת על ידי MD5. בנקודה זו עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

1. מחקו את המחרוזת הקיימת והדביקו במקומה את המחרוזת הבאה: 65191dbc69b2b03191dd69af5874da03 הכנסו מיד לניהול האתר עם שם המשתמש שלכם ועם הסיסמה: "this is the MD5 hashed password" ושנו את הסיסמה מפאנל הניהול.

2. קבעו בעצמכם את הסיסמה באמצעות מחשבון MD5 והדביקו אותה באותו השדה. גם במקרה זה מומלץ לקבוע מחדש את הסיסמה דרך פאנל הניהול.

עדכון אחרון ( חמישי, 06 מרץ 2008 01:03 )
 

ג'ומלה 1.5 רשמית ויציבה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

joomla15.jpg הבוקר שוחררה רישמית ג'ומלה 1.5.

 המערכת החדשה תומכת בRTL באופן מובנה וכוללת גירסה עיברית כבר בהתקנה המקורית.

לא ניתן לשדרג לג'ומלה 1.5 מגרסאות קודמות.

מה עוד? אבדוק ואדווח בהקדם ...

עדכון אחרון ( שלישי, 22 ינואר 2008 04:25 )
 
עמוד 7 מ- 11

human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

אתם נמצאים כאן: ראשי בלוג ג'ומלה עיברי

אני משתפ

צרו קשר

SimpleWeb

מושב נוב, רמת הגולן

info@simpleweb.co.il
טלפון 0722-515-929
נייד 0522-556-759

גם אני תומך בקוד פתוח