joomla | ניהול תוכן | פיתוח תוכן | ג'ומלה

בלוג ג'ומלה עיברי

סיור מודרך באתר

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

אתר טוב הוא אתר שקל להתמצא בו ולהבין את הפונקציונליות שלו. לא תמיד זה אפשרי ולעיתים, במיוחד באתרים מורכבים, המשימה לא פשוטה.

אני לא מומחה גדול לשמישות אתרים (usability) אבל נראה לי שעל מנת להקל ולעזור לגולשים אפשר להוציא אותם לסיור מודרך באתר.

Amberjack היא אפליקציית JavaScript קטנה וחופשית (GPL) שמאפשרת בניית סיור כזה בפשטות וללא כל התקנה. באמצעות האשף , יוצרים קטע קוד אותו מדביקים בתבנית האתר והסיור מוכן.

דוגמה אפשר לראות כאן .

Image 

עדכון אחרון ( חמישי, 23 אוגוסט 2007 06:04 )
 

תג ווב-שתיימי בפחות מדקה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

web2 badgetהאתר הבא מציע שירות חביב של יצירת סמל / תג / badget או איך שלא תקראו לסימן ההיכר של כל אתר ווב 2 שמכבד את עצמו.

freshbadge.com

 

 

 

על מדורים וקטגוריות

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

הדבר הראשון שתתקלו בו בג'ומלה, מיד לאחר ההתקנה, הוא הצורך להגדיר מדורים (section) וקטגוריות (category). ההבדל בין השניים לא תמיד ברור ואני אנסה לפשט את העניין.

'התוכן הוא המלך' אמר מי שאמר והתכוון לכך שהפלטפורמה חשובה וכך גם העיצוב ואפילו ההתאמה למנועי חיפוש אבל החשוב מכל הוא התוכן. מחקרים מוכיחים (ואתם תצטרכו להאמין לי בעניין הזה) שגולשים מעוניינים בתוכן איכותי ותוכן איכותי גם יחזיר אותם לאתר.

אז למה ההקדמה הארוכה? ובכן, רגע לפני שמקימים אתר כדאי לתכנן את מבנה התכנים שיהיה הגיוני ונכון לוגית, מה שיקל על הגולשים. ואני אתן דוגמה: נאמר שיש לי אתר תיירות בו אני כותב על מסלולי טיול. יש כמה דרכים לבנות את התוכן במקרה זה.

דרך אחת היא לפי איזור: צפון, מרכז, דרום. דרך אחרת היא לפי עונות השנה, או אופי הטיול וכך הלאה. נאמר שהחלטתי שהחלוקה הראשית תהיה לפי איזור וחלוקת המשנה תהיה על פי עונה. קיבלתי מבנה תוכן כזה:

צפון
-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב
מרכז

-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב

דרום

-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב


ונחזור לג'ומלה. איזורי הטיול הם המדורים שלי ועונות השנה הקטגוריות.

פשוט, קל ועושה הגיון.

עדכון אחרון ( רביעי, 15 אוגוסט 2007 07:02 )
 

מודול לחישוב מסת הגוף

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

BMIאלהרר טכנולוגיות פיתחו מודול בעיברית לחישוב מסת גופו של אדם (BMI). המשתמש מזין את גובהו ומשקלו ומקבל ציון והסבר קצר על מצבו.

לא רבים מפתחים מודולים והרחבות לג'ומלה בעיברית, משמח לראות שהמודול פתוח וזמין להורדה. 

עדכון אחרון ( שני, 13 אוגוסט 2007 02:39 )
 

איך לבחור את ההרחבה או המודול הטובים ביותר?

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
הרחבות, מודולים ותוספים הם מצרכים חשובים לכל אתר. ניתן להניח שאם יש לכם צורך מסויים, מישהו אי-שם כבר ענה עליו בצורה זו או אחרת. ניתן עוד להניח שיש כמה תוספים שיכולים לעזור לכם.

מה ההרחבה הטובה ביותר עבורכם? איזה מודול יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר? על השאלות הללו קשה לענות בדיוק כמו על השאלה "מה התנוחה הטובה ביותר לסקס?" ובכל זאת יש כמה עקרונות חשובים שיהפכו את הבחירה לקלה קצת יותר.

אבטחה

בהחלט העיקרון הראשון שצריך לחשוב עליו. מספיקה הרחבה אחת חלשה בשביל לחשוף את כל האתר המאובטח שלכם. מצאתם את ההרחבה שלכם? חפשו אותה בפורום האבטחה של ג'ומלה וגוגל יחד עם המילה security.

קהילה

בקרו באתר הבית של התוסף ובדקו אם יש שם פורום פעיל? חפשו עדכוני תוכנה, שלחו מייל למפתח התוסף וכתבו עד כמה התרשמתם ממנו (גם אם לא התקנתם אותו כלל) וראו תוך כמה זמן הוא מגיב.

לג'ומלה יש קהילת משתמשים גדולה, אם לא הגדולה מכולן. גם לתוספים רבים יש קהילה פעילה והיא מעידה על אמינותו ועל מידת התמיכה שתקבלו.

זמינות

מאיפה ניתן להוריד את התוסף? המקום הטוב ביותר למצוא בו תוספים והרחבות הוא Joomla! Extensions Directory . השקיעו דקה מזמנכם לעיון בתגובות שמשתמשים כתבו, אולי תלמדו דבר או שניים.

ותיקות

כמה זמן קיימת ההרחבה? 362 ימים או שבועיים? באיזו גרסה מדובר? (אני הייתי נמנע מגרסה 0.0.1).

רישיון

אחרון חביב, שימו לב לרישיון התוסף. מקובל להניח שתוסף מסחרי יותר טוב מתוסף בקוד פתוח, ג'ומלה הפריכה את ההנחה הזאת...
 
עדכון אחרון ( ראשון, 05 אוגוסט 2007 07:36 )
 
עמוד 10 מ- 11

human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

אתם נמצאים כאן: ראשי בלוג ג'ומלה עיברי

אני משתפ

צרו קשר

SimpleWeb

מושב נוב, רמת הגולן

info@simpleweb.co.il
טלפון 0722-515-929
נייד 0522-556-759

גם אני תומך בקוד פתוח