joomla | ניהול תוכן | פיתוח תוכן | ג'ומלה

בלוג ג'ומלה עיברי

Blog Day 2007

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

Blog Day 2007הרעיון שמאחורי Blog Day הוא שצריך להקדיש יום אחד בשנה בו בלוגרים יכירו בלוגים אחרים מארץ אחרת או מתחום עניין שונה. ביום הזה בלוגרים ימליצו על אותם בלוגים כך שהמבקרים בבלוג שלהם יוכלו להתוודע אליהם גם. 

אז הנה ארבעה בלוגים ששווים קריאה. 

מותחת את הקפיץ
בזמנו הייתי מכור לישראבלוג. העבודה שלי אפשרה לי ובעוונותי ביליתי יותר מידי זמן במעבר מפוסט לפוסט ומבלוג לבלוג. היום כבר נגמלתי ואת רשימת הבלוגים ההם החליפו בלוגים איכותיים יותר (בלי להעליב אף אחד) ובעיקר מקצועיים יותר.

ובכל זאת נשארו כמה שרידים, אחד מהם הוא 'מותחת את הקפיץ' של רחם פרגייה. פרגייה מנהלת בלוג אישי מעניין שמצליח לרתק אותי כבר בערך שנתיים. אז אם אתם בעניין של בלוגים אישיים קפצו לבקר.

GO Golan
שמואל הרשברג הוא עולה די חדש שעלה לגולן, עם משפחתו, בקיץ שעבר ומתגורר מאז במושב שלי. שמואל מתאר את החיים בפרובינציה מנקודת מבטו של אמריקאי עירוני, שמשתאה ונהנה מדברים שאנחנו, הילידים, התרגלנו אליהם וכבר לא רואים את היופי והייחוד שבהם.

 

sparkl-ing
מרינה היא קרואטית עם שם משפחה מצחיק (טוב בטח אותה הוא לא מצחיק, אבל שיהיה...) שכותבת על ג'ומלה, css, עיצוב ועוד דברים שקשורים לעניין.

בלוג טכני מעניין מאד.

ארץ עיר: אוכל עולמי
שף עמיר אילן ידוע בזכות עצמו. בשנים האחרונות הוא חוקר את הגסטרונומיה המולקולרית ומתמקד בקשר בין אוכל לבריאות. את תשומת ליבי משך דווקא נושא אחר ופחות מפוצץ. הבת שלו, מיכל, חולת צליאק וכך גם אני. חולי צליאק מרגישים נהדר כל עוד הם נמנעים מאוכל שיש בו גלוטן, חלבון שמצוי בדגנים ואחראי על הטעם והריח של הלחם והמאפים. עמיר מקדיש חלק ניכר מבלוג האוכל שלו לאוכל נטול גלוטן.

כדרכם של שפים מקצועיים הוא חוטא לפעמים במתכונים בלתי אפשריים אבל יש גם לא מעט מתכונים שפויים שכל אחד יצליח להכין.

בלוג שכיף לקרוא גם אם לא מתכוונים להכין דבר.

הערים הסמויות מהעין
את עמי סלנט הכרתי בתור סטודנט למידענות בבר אילן, הוא בהחלט לא טיפוס המרצה הקלאסי. הערים הסמויות מהעין הוא בלוג מסע שלוקח את הקוראים למקומות רחוקים ואקזוטיים שמן הסתם לא יגיעו אליהם לעולם.

פוסטים קצת ארוכים אבל מי שיחזיק מעמד ימצא שם אוצרות אמיתיים.

 

פוסטים דומים של בלוגרים אחרים תמצאו כאן .

עדכון אחרון ( חמישי, 30 אוגוסט 2007 23:39 )
 

קול קורא למעצבי ג'ומלה בעיברית

דואר אלקטרוני הדפסה PDF
עיצוב תבניותJoomla.org הכריזו על פתיחת תחרות עיצוב תבניות לג'ומלה 1.5. התבנית הזוכה תצורף להתקנה הבסיסית של ג'ומלה העתידית.

לצערי, אני לא מעצב. לצערי הגדול עוד יותר אין לקהילת ג'ומלה היושבת בציון מעצבים המתמחים בעיצוב ובניית תבניות ייעודיות לג'ומלה בעיברית. אם היה אחד כזה, אני אישית הייתי קונה ממנו תבניות ונראה לי שכמוני היו עוד רבים אחרים.
עדכון אחרון ( שני, 27 אוגוסט 2007 01:49 )
 

סיור מודרך באתר

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

אתר טוב הוא אתר שקל להתמצא בו ולהבין את הפונקציונליות שלו. לא תמיד זה אפשרי ולעיתים, במיוחד באתרים מורכבים, המשימה לא פשוטה.

אני לא מומחה גדול לשמישות אתרים (usability) אבל נראה לי שעל מנת להקל ולעזור לגולשים אפשר להוציא אותם לסיור מודרך באתר.

Amberjack היא אפליקציית JavaScript קטנה וחופשית (GPL) שמאפשרת בניית סיור כזה בפשטות וללא כל התקנה. באמצעות האשף , יוצרים קטע קוד אותו מדביקים בתבנית האתר והסיור מוכן.

דוגמה אפשר לראות כאן .

Image 

עדכון אחרון ( חמישי, 23 אוגוסט 2007 06:04 )
 

תג ווב-שתיימי בפחות מדקה

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

web2 badgetהאתר הבא מציע שירות חביב של יצירת סמל / תג / badget או איך שלא תקראו לסימן ההיכר של כל אתר ווב 2 שמכבד את עצמו.

freshbadge.com

 

 

 

על מדורים וקטגוריות

דואר אלקטרוני הדפסה PDF

הדבר הראשון שתתקלו בו בג'ומלה, מיד לאחר ההתקנה, הוא הצורך להגדיר מדורים (section) וקטגוריות (category). ההבדל בין השניים לא תמיד ברור ואני אנסה לפשט את העניין.

'התוכן הוא המלך' אמר מי שאמר והתכוון לכך שהפלטפורמה חשובה וכך גם העיצוב ואפילו ההתאמה למנועי חיפוש אבל החשוב מכל הוא התוכן. מחקרים מוכיחים (ואתם תצטרכו להאמין לי בעניין הזה) שגולשים מעוניינים בתוכן איכותי ותוכן איכותי גם יחזיר אותם לאתר.

אז למה ההקדמה הארוכה? ובכן, רגע לפני שמקימים אתר כדאי לתכנן את מבנה התכנים שיהיה הגיוני ונכון לוגית, מה שיקל על הגולשים. ואני אתן דוגמה: נאמר שיש לי אתר תיירות בו אני כותב על מסלולי טיול. יש כמה דרכים לבנות את התוכן במקרה זה.

דרך אחת היא לפי איזור: צפון, מרכז, דרום. דרך אחרת היא לפי עונות השנה, או אופי הטיול וכך הלאה. נאמר שהחלטתי שהחלוקה הראשית תהיה לפי איזור וחלוקת המשנה תהיה על פי עונה. קיבלתי מבנה תוכן כזה:

צפון
-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב
מרכז

-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב

דרום

-- קיץ
-- סתיו
-- חורף
-- אביב


ונחזור לג'ומלה. איזורי הטיול הם המדורים שלי ועונות השנה הקטגוריות.

פשוט, קל ועושה הגיון.

עדכון אחרון ( רביעי, 15 אוגוסט 2007 07:02 )
 
עמוד 10 מ- 12

human hair wigs clip in hair extensions human hair weave

אתם נמצאים כאן: ראשי בלוג ג'ומלה עיברי

אני משתפ

צרו קשר

SimpleWeb

מושב נוב, רמת הגולן

info@simpleweb.co.il
טלפון 0722-515-929
נייד 0522-556-759

גם אני תומך בקוד פתוח