ג'ומלה - הבחירה של אוניברסיטת חיפה

הדפסה

אוניברסיטת חיפה בחרה בג'ומלה כמערכת ניהול תוכן עיקרית למגוון האתרים של יחידות האוניברסיטה, ויש מעל 100 כאלה. לאחר כשנתיים של חקירת הנושא ובדיקת מרבית מערכות ניהול התוכן בקוד פתוח הגיעו שם למסקנה שג'ומלה נותנת את המענה הטוב ביותר.

דיקנאט הסטודנטים באוניברסיטת חיפה בתכתובת אימיילים סיפר לי עדן אוריון , הממונה על הקמת האתרים ביחידת המחשוב של האוניברסיטה, על התהליך שעברו והסיבות לבחירה בג'ומלה. "ג'ומלה נותנת את התמיכה הטובה ביותר בעיברית, מגוון התוספים גדול מאד ומאפשר לענות כמעט על כל דרישות הלקוח והקמת המערכת פשוטה ביותר. לגבי העיצוב, גם אם הוא לא פשוט, אז לפחות  הוא אפשרי, בניגוד למערכות אחרות שם העיצוב מתקרב לרמת הבלתי אפשרי".

באוניברסיטה השקיעו זמן רב בלימוד עצמי מעמיק של הפרדת עיצוב מתוכן באמצעות css והגיעו למצב בו הם יכולים ליישם כל עיצוב מבוקש בתבנית ג'ומלה. דפדוף ברשימת האתרים מעלה שאמנם התבנית העיצובית ברוב המקרים בסיסית אבל, לעניות דעתי, זהו השימוש העצמאי המתקדם ביותר בג'ומלה בעיברית. כמו שכתבתי בעבר אין הרבה שיודעים ליישם עיצוב עיברי מא' ועד ת' בג'ומלה.

אספקט נוסף הוא שביעות רצון המשתמשים, מנהלי התוכן ובעלי האתרים. אוריון יודע לומר שרובם מרוצים. "הדרכת המשתמשים קצרה ופשוטה וגם אם יש לג'ומלה מגבלות, לאורך זמן, רוב המשתמשים מדווחים על קלות בניהול האתר ושביעות רצון גבוהה מתפקודו".

אני לא נכנס למשמעות של מהלך בו גוף אוניברסיטאי בוחר בעיקרון הקוד הפתוח אבל השימוש בג'ומלה והדגמת היכולות שלה בעיברית רק מעידים על העתיד שיש למערכת המצוינת הזו.

דוגמאות:
דובר האוניברסיטה
מרכז ארצי למורים למתמטיקה
המכון לחקר השואה

תגובות
הוסף תגובה
הוסף תגובה
שם:
דואל:
 
אתר:
כותרת:
אנא מלא את קוד האנטי-ספאם שאתה רואה בתמונה.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

עדכון אחרון ( ראשון, 18 מאי 2008 03:28 )